De Lijn verkleint ecologische voetafdruk Vlaanderen met 274 000 hectare

28/3/2011De Lijn verkleint ecologische voetafdruk Vlaanderen met 274 000 hectare

Zonder De Lijn zou de totale ecologische voetafdruk van Vlaanderen 274 000 hectare hoger liggen, of bijna de oppervlakte van de provincie Antwerpen. De vervoermaatschappij haalt zelf een ecologische voetafdruk van 111 154 hectare. Dat blijkt uit de berekening van het gespecialiseerde bureau Ecolife. Vlaams minister van Mobiliteit en Openbare Werken Hilde Crevits maakte het resultaat daarvan bekend in Gooik. Daar is het startschot gegeven voor de aanplanting van één van de acht nieuwe busbossen. Deze maand plant De Lijn 20 000 bomen in 8 gemeenten in Vlaanderen. Daarmee onderstreept De Lijn dat ze tal van inspanningen levert om haar ecologische voetafdruk zo klein mogelijk te houden.

Wereldprimeur

De ecologische voetafdruk is de aardoppervlakte die nodig is om te voorzien in de levensstijl. Voor het eerst heeft De Lijn haar eigen ecologische voetafdruk laten berekenen door het onafhankelijk onderzoeksbureau Ecolife. Dat gebeurde op basis van gegevens uit 2009, zoals het aantal kilometers, het aantal reizigers, het energie- en waterverbruik en de hoeveelheid afval. De Lijn is het grootste bedrijf in Vlaanderen dat de berekening heeft laten maken, en ook het enige openbaar-vervoerbedrijf wereldwijd.

Het resultaat voor De Lijn komt overeen met 111 154 hectare. Zonder De Lijn en door het toegenomen autogebruik zou de Vlaamse voetafdruk met 384 906 hectare bijna 3,5 keer groter zijn. Het openbaar vervoer met bus en tram leidt in Vlaanderen tot een ecologische besparing van 273 752 hectare. De Lijn realiseert de grootste ecologische winsten via de voertuigen, de gebouwen en door duurzame aankoopcriteria.

Per uur 1,6 miljoen autokilometers uitgespaard

De Lijn zorgt er ook voor dat het aantal autokilometers beperkt blijft. Zonder De Lijn zouden er per uur 1,6 miljoen autokilometers extra gereden worden. De cijfers komen uit berekeningen met het strategisch verkeersmodel.

Met 0,04 vierkante meter per passagier per kilometer veroorzaakt een tram de kleinste voetafdruk. Bij een bus is dat 0,36 m², bij een auto 0,64 m². De trams scoren zo goed omdat ze op 100 % groene stroom rijden.

Groen voertuigenpark

Sinds begin dit jaar zijn alle bussen, waarvoor het technisch haalbaar en financieel verantwoord is, met een roetfilter uitgerust. In totaal zijn 1690 roetfilters geïnstalleerd op dieselbussen, of driekwart van het bussenpark. De Lijn investeerde de voorbije 10 jaar 9,4 miljoen euro in die operatie. Roetfilters verminderen de uitstoot van fijn stof en onverbrande koolwaterstoffen met maar liefst 95 procent.

De Lijn heeft ook 79 hybride bussen besteld voor Leuven, Brugge, Gent , Hasselt en Antwerpen. Deze hybride bussen verbruiken in vergelijking met de klassieke bussen 20 procent minder, wat ook de uitstoot van CO2 en andere schadelijke stoffen reduceert. De eerste resultaten met de hybride bussen leveren een jaarlijkse besparing op van 500 000 liter brandstof of 1 350 ton CO2. Bovendien zijn ze veel stiller. De trams rijden allemaal op groene stroom.

Zonnepanelen, groendaken en regenwaterputten

Bij de bouw van nieuwe stelplaatsen hanteert De Lijn de strengste energie- en isolatiewaarden. De vervoermaatschappij wil op termijn ook minstens 25 procent van de elektriciteit via hernieuwbare energie opwekken. Zonnepanelen op de daken van de nieuwe stelplaatsen in Brugge, Overijse, Zomergem en Tongeren zullen die energie leveren. Waar mogelijk komen er groendaken. Op elke stelplaats zorgen bufferbekkens voor de opvang van regenwater dat wordt gerecupereerd om de autobussen te wassen.

De nieuwe schuilhuisjes van de Lijn zijn uitgerust met zonnepanelen. Een bestelling van zonnepanelen voor 1 500 schuilhuisjes en voor een bedrag van 1,35 miljoen euro is geplaatst. De zonnepanelen leveren groene stroom voor de verlichting van de huisjes, wat ten goede komt aan de veiligheid en het comfort van de reiziger. De gemeente-besturen die de schuilhuisjes plaatsen, betalen een kwart van de investering, maar winnen dankzij de groene energie en de schrapping van de kosten voor de aansluiting op het elektriciteitsnet terug.

Mobiliteitsgedrag personeel

De Lijn zal de volgende jaren ook focussen op het mobiliteitsgedrag van haar personeel voor het woon-werkverkeer en de professionele verplaatsingen. De medewerkers van De Lijn zetten zich in voor een duurzame mobiele samenleving en zijn zeer goed geplaatst om ook anderen daartoe te stimuleren. Dat moet ook gelden bij de bedrijven die als onderaannemer voor De Lijn rijden.

De ecologische voetafdruk kan de complexiteit van de totale milieu-impact uiteraard niet volledig omvatten. Een aantal factoren zoals de uitstoot van fijn stof, bodemvervuiling en het gebruik van potentieel gevaarlijke producten vallen buiten de berekening. Ook op dat vlak heeft De Lijn al heel wat inspanningen geleverd, zoals bijvoorbeeld met de plaatsing van roetfilters, de aankoop van hybride bussen en de schoonste dieselmotoren op de markt.

Omdat de gezondheidsimpact van het verkeer een belangrijk aandachtspunt is voor De Lijn, is in de beheersovereenkomst met de vervoersmaatschappij nog een bijkomende indicator opgenomen: de totale fijnstof-uitstoot per aangeboden plaatskilometer. De Lijn zal de komende jaren haar ecologische voetafdruk gebruiken om haar ecologische inspanningen te beoordelen.

Directeur-generaal Roger Kesteloot van De Lijn: “De Lijn heeft ook in 2011 een actieplan lopen rond duurzaamheid. Aandacht gaat onder meer naar duurzame voertuigen en brandstoffen en energiebesparing in de gebouwen. Door volgehouden inspanningen kunnen we nog zuiniger zijn en zo onze voetafdruk de volgende jaren nog verlagen.”

Vlaams minister Hilde Crevits : “De Lijn is al langer een voortrekker voor een duurzame mobiliteit. Die opdracht is opnieuw opgenomen in de nieuwe beheersovereenkomst, die loopt tot 2015. De Lijn bereidt daarom het actieplan ‘Groen Openbaar Vervoer in 2015’ voor. De combinatie van allerlei inspanningen zorgt voor hoopgevende resultaten die in de toekomst nog versterkt zullen worden. De aanplanting van busbossen past in het duurzame imago van De Lijn.”